חפש באתר
חפש באתר

״שתלתם ניגונים בי אימי ואבי״ (פניה ברגשטיין)

עמותת שתלתם ניגונים נוסדה על ידי חבורה של אנשים שפשוט אוהבים לשיר יחד.
בין החברים קיימת היכרות ארוכת שנים והם התקבצו בשיטת "חבר מביא חבר."
יחד, כמו בשירה בציבור, הם בחרו ליזום ולהעביר הלאה את הערכים עליהם גדלו - אהבת הארץ, אהבת אדם ואהבת השירה העברית. תחושת השייכות של החברים לקבוצה ולערכים שהקבוצה מסמלת, כמו גם גאוות היחידה, הן מכפיל כוח ברוח ההתנדבות והעשייה, יחד אנחנו יכולים להתגייס ולרתום את האנרגיה שלנו למטרות טובות.

אנחנו קרן הון אנושי

עמותת שתלתם ניגונים הינה קרן הון אנושי היוצרת מעטפת גמישה, המאפשרת לכל אדם, מפגש משמעותי בהתנדבות עם בני נוער במסגרות השונות, בזמן ובתדירות המתאימים לו.

המתנדבים שלנו הם אנשים רגילים, כמוך וכמוני, לא תזהה אותם כשתעבור מולם. יש בינינו מורים, אנשי צבא, עורכי דין, רואי חשבון, חקלאים, מטפלים, אומנים, אנשי הייטק, נגרים ומסגרים.

אנחנו פרוסים בכל הארץ, מהגליל והגולן ועד לערבה. יש ביננו מבוגרים שיצאו לפנסיה, בני חמישים עם ילדים בצבא או בשנת שירות, הורים לילדים בבתי ספר וחלקנו עוד דוחף עגלות.

אנחנו מבינים שחוויית ההתנדבות היא אישית ומעצימה, אך בעיקר, מקדמת את החברה הישראלית למקומות טובים יותר.

אנחנו מאתרים את מגוון מסגרות ההתנדבות. המתנדבים שלנו מביאים את כישרונותיהם, כישוריהם, הידע והנסיון לכל אחת מהפעילויות, על פי בחירתם.

שתלתם ניגונים היא יוזמה חברתית המאפשרת לנו לחוות חוויה משמעותית ואנו מקווים שתגרום לכל מי ששומע עליה לרצות להצטרף, וכך יתרחב המעגל של המשאב העיקרי שלנו – אנשים.״ושוב נצאה אל הדרך״ (שמרית אור)

בחרנו להתמקד בחינוך, מתוך הבנה כי זהו אחד ממנועי הצמיחה החשובים עבור החברה בישראל.

אנו בטוחים כי בכל אחד מאתנו חבוי רצון, וקיימת יכולת, להירתם למשימה הלאומית של שותפות בחינוך הנוער בישראל, וכל מי שיכול - ראוי שישתתף בה. ראינו את תמונת הנוער בישראל לנגד עינינו וחשבנו כי זה האפיק הנכון ביותר להשקעה, שם כל אחד יכול לבוא לידי ביטוי, לתרום ולהיתרם.

מעבר לפעילויות היזומות על ידי העמותה, לכל אחד מהמתנדבים שלנו המקום ליזום וליצור פעילויות, לרתום אליו מתנדבים ואנשים נוספים מהקהילה, ממקומות עבודה וממסגרות אחרות, על מנת להניע את החזון שלו קדימה.

״אני ואתה אז יבואו כבר כולם״ (אריק איינשטיין)

4.png

ליבי עשת

טיפולי וואטסו לחניכות נווה הדסה

טיפול הוואטסו (שיאצו במים) משלב לחיצות ומתיחות בבריכה מחוממת ונעימה. זהו תהליך עמוק ומרגש שהבנות מתמסרות אליו ונהנות ממנו. אחת החניכות סיפרה: "הבנות שעושות לנו את הטיפול תמיד מוכנות להקשיב גם למה שלא טוב וממה שאני נהנית, שואלים מה שלומי, איך מרגישה וכו'. אני מרגישה שהטיפול מאוד משחרר ובזמן הזה אני פשוט מתנתקת מהעולם ולא חושבת, זה הכי כיף".

ומה אומרת ליבי?

"אני מרגישה זכות גדולה שאני יכולה לאפשר וליצור לנערות חווייה שלמה של טיפול, חוויה של התמסרות, חוויה ריגשית עמוקה שאני מאמינה שמשפיעה עליהן ותומכת בהן במהלך השבוע ובכלל". 

Otit+Sharon.png

אורית ושרון 

התנהלות כלכלית לנוער בהדסה נעורים

"המפגשים עם הילדים במסגרת ההתנדבות בהדסה נעורים מרגשים אותנו כל פעם מחדש - הם חכמים, מקסימים וסקרנים מאוד.

שתינו אוהבות ללמד ויוצאות מדי שבוע בתחושה של עשייה משמעותית וחשובה ונוסף על זה נהנות לעשות זאת יחד כך שההכנה לשיעורים כמו גם הערב כולו הופכים לזמן איכות בין חברות ובסיס קבוע למפגשים.

לדעתנו התנדבות עם חבר/בן משפחה מגדילה את הסיכויים להתמדה והמשך הפעילות ההתנדבותית ואנו שמחות מאוד על כך ומודות לעמותת 'שתלתם ניגונים' על ההזדמנות לעשות זאת".

עיגול תמונות לאתר.png

רועי יוניש

צוות שנת מצווה רמת הדסה

"העשייה עם הנוער מרמת הדסה העסיקה רבות את מחשבותינו, החשיפה לעולמם האישי סיפוריהם המשפחתיים וההכרה בכך שיש במדינתנו ילדים אשר דברים רבים המובנים לנו ולילדינו אינם מוכרים וידועים להם.

במהלך הפעילויות הצלחנו להבין את המשמעות שכל פעילות כזו נותנת לכל נער ונערה, התגברות על פחדים, בניית אמון, יצירת הצלחה, ולעיתים התנגדויות שגם הן נובעות מקשיים רבים שהם סוחבים לאורך השנים. חשנו כי הנתינה לאחר מעצימה אותנו יותר מאשר את הנערים והנערות שקבלו. כאשר ראינו חיוך או שמענו אמירת תודה ליבנו התרחב והבנו שהצלחנו לתת מעט טוב לאחר". 

שתלתם ניגונים
קרן הון אנושי 
ע.ר. 58-0-635886  |  טלפון 04-8402058   |   info@shetaltem.org.il